Płatki pod oczy czy taśma silikonowa – którą formę separacji wybrać?

Każdy, kto choć trochę zna się na przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs, wie, że wykonanie takiego zabiegu jest niemożliwe bez użycia specjalnych separatorów, dzięki którym możliwe jest oddzielenie rzęs górnych od dolnych. Mamy dwie drogi wyboru: taśmę silikonową lub płatki pod oczy. Na którą się zdecydować?

Aby zabieg przedłużania lub też zagęszczania rzęs mógł się udać, stylistka rzęs musi oddzielić od siebie dwie powieki tak, aby rzęsy nie plątały się ze sobą i dawały swobodne pole do doklejania sztucznych włosków. Najpopularniejszymi separatorami (bo tak nazywają się akcesoria do tego używane) są oczywiście płatki pod oczy (dostępne zarówno w wersji zwykłej, kolagenowej, jak i hydrożelowej) oraz taśmy (na przykład silikonowe). Które z nich wybrać? Dla kogo lepsza będzie taśma, a komu bardziej przysłużą się płatki?

PŁATKI POD OCZY

źródło: Amazing Lashes

Płatki pod oczy pozwalają na oddzielenie obu powiek przy jednoczesnym dodaniu komfortu całemu zabiegowi. Dzięki temu, że wyróżniamy zarówno płatki kolagenowe, jak i hydrożelowe, mamy całkiem ciekawy wybór, który dla naszej Klientki będzie oznaczał miłe doznania podczas aplikacji, jak i przyjemne efekty po niej.

Płatki kolagenowe bowiem zawierają w swojej strukturze cenny dla skóry kolagen, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Odpowiada on za regenerację, odżywienie oraz dobry wygląd skóry. Płatki kolagenowe używane podczas zabiegu przedłużania lub zagęszczania rzęs poza swoją oczywista funkcją oddzielenia dwóch powiek, dodadzą skórze Klientek blasku i odżywienia!

Płatki hydrożelowe zaś poleca się Klientkom, które cierpią na suchą skórę ze skłonnościami do zaczerwienienia. Hydrożel zawarty na tych właśnie płatkach świetnie nawilży zmęczoną skórę i pozwoli jej odetchnąć. Dodatkowo – jeśli płatki te są zimne, perfekcyjnie schłodzą skórę, dodając ulgi.

TAŚMA SILIKONOWA

Taśma jednak również może być dobrym wyborem w kontekście artykułów do separacji powieki dolnej oraz górnej. Dziś taśmy silikonowe są zbudowane w taki sposób, by były wygodne w użytkowaniu a ich obecność nie stanowiła problemu dla Klientki. Łatwo się ją ściąga, nie powodując Klientkom bólu ani uczucia ciągnięcia. Dodatkowo można używać jej kilkukrotnie podczas jednego zabiegu! Taśmę silikonową poleca się głównie paniom, które cierpią na alergię lub nadwrażliwość na kolagen albo hydrożel.